پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار پیتر آیزنمن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار پیتر آیزنمن :

آثار پیتر آیزنمن بیوگرافی در سال 1932 در نیو جرسی امریکا به دنیا امد وی لیسانس از دانشگاه کرنل امریکا و فوق لیسانس را از دانشگاه کلمبیا دریافت نمود
 
وی برای ادامه تحصیل به کمبریج رفت و فوق لیسانس دیگری  را از دانشگاه کمبریج دریافت نمود ایزنمن در ادامه تحصیلاتش در دانشگاه کمبریج در سال 1961 به همراهی کالین راو , برای اولین بار به ایتالیا سفر نمود ودر انجا از کاراهای  پالادیو , شاموزی , ویگنولا , جیولیو  , رومانو  , تراگنی , بازدید به عمل اورد که بعدها در پایان نامه دکترای خود به عنوان (( پایه های کالبدی معماری مدرن)) , تاثیر شگرفی داشت.
 
وی اگرچه در سال 1963 از پایان نامه خود دفاع نمود  , اما دغدغه برخورد با کالبد را در تمامی لحظات با خود داشت . وی جز معدود معمارانی است که در طراحی خود رابطه تنگاتنگی با فلسفه داشته و شاید محور اصلی طراحی وی ساختار فلسفی باشد .
 
ایزنمن دو دکترای دیگر در زمینه هنر های زیبا از دانشگاه ایلینویز شیکاگو و پرات انیستیتو نیویورک دریافت نموده است . وی درسال 2003 درجه ممتاز دیگری از لاساپیئنزای رم دریافت کرد که سلسله افتخاراتش را تکمیل نمود .
 
وی استاد دانشگاه های هاروارد  , پرینستون  , کمبریج , IAUV در ونیز  , ETH در زوریخ و کوپریونیون نیویورک بوده است . وی در گذشته دو کرسی استادی در دانشگاه هاروارد داشته و هم اکنون دارای کرسی استادی لوئی کان در دانشگاه ییل است.
 
تمامی مسائل مطرح شده جدید معماری یا با او شکل گرفته است یا اینکه وی در ان دخیل بوده است : تئوری فرکتال , اشوب , بحت جابه جایی اختلال گونه dislocation) ) ,تمامی شاخه های گوناگون مفصل بندی ,(articulation) از قبیل روی هم قرار گیری لایه ها (superimposiotion) , کنار هم قرار گیری یا مفصل بندی ساختاری (juxtaposiotion)  , برش های مفهومی خانه های تجربی (contextual structural frames)   ,سطوح ممتد (continuous surface)  اگر چه با نام رم کولهاس قرین شده است , فضای بینابین (inbetween)  و معماری رویداد (event architecture) که به نوعی برنارد شومی نیز در ان دخیل است  , بحث ساختار زدایی یا شالوده شکنی (deconstruction)  که از ژاک دریدا وام گرفت و بعد ها در متافیزیک حضور او غرق شد و تمامی شاخه های فولد ( ریزوم  , موبیوس  , توپولوژی  , کاسپ  , کاتاسترف و …. )


لینک کمکی