پاورپوینت بررسی عقاید ایده ها و نظریات فیلیپ جانسون

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت بررسی عقاید ایده ها و نظریات فیلیپ جانسون :

پاورپوینت بررسی عقاید ایده ها و نظریات فیلیپ جانسون
 
فیلیپ جانسون, فیلیپ کورتولی جونسون (به انگلیسی: Philip Cortelyou Johnson) (متولد 8 جولای 1906, کلیولند, اوهایو, ایالات متحده آمریکا, درگذشته 25 ژانویه 2005, New Cananan, Connecticut), معمار و منتقد آمریکایی که هم برای ارتقا سبک بینالملل شناخته شده و هم بعد , برای نقش او در تعریف معماری پست مدرنیستی.نیز برجسته شد
 
جانسون در رشته  فلسفه در دانشگاه هاروارد در سال 1930 فارغ التحصیل شد. در سال 1932 او مدیر بخش معماری موزه هنر مدرن (MoMA) در نیویورک شد. از سال 1922 (1932) با هنری-راسل نیکوک, "سبک بین المللی: معماری" نوشت که توضیح  برای معماری مدرن پس از جنگ جهانی اول را ارائه کرد. در سال 1940, جانسون به هاروارد بازگشت (B.Arch., 1943), جایی که او معماری با مارسل برور مطالعه کرد. مربی واقعی او, با این حال, لوودویگ میس ون د روه بود, که با او در ساختمان سایگرام به طور گسترده ای در شهر نیویورک (1958) کار میکرد. پس از جنگ جهانی دوم, جانسون از سال 1946 تا 1954 به عنوان مدیر بخش معماری به MoMA بازگشت. مینی ون د روه, اثر مؤثر آن, در سال 1947 منتشر شد (Rev. ed., 1953).
شهرت جانسون توسط طراحی اقامتگاه خود, شناخته شده به عنوان شیشه خانه, در New Cananan, کانکتیکات (1949) بزرگ شد. خانه, که به خاطر ساختار بسیار ساده و مستقیم آن و استفاده از پانل های شیشه ای بزرگ به عنوان دیوارها قابل توجه است, بسیار به زیبایی زیبایی شناسی مسیحیت شهرها مربوط می شود, بلکه به کار معماران قرن 18 و 19 اشاره دارد. (علاوه بر خانه شیشه ای, املاک و مستغلات کننان جانسون دارای تعدادی از ساختارهای دیگر, از جمله گالری هنری و غرفه مجسمه سازی بود. او بعدا این املاک را به اداره ملی حفاظت تاریخی اهدا کرد و در سال 2007 آن را به عموم مردم باز کرد .) این تعادل بین نفوذ میسیان و آثار تاریخی در دهه 1950 تغییر یافت. جانسون با استفاده از معبد Kneses Tifereth اسرائیل در پورت چستر, نیویورک (1956), استفاده کاملتری از فرمهای منحنی (به ویژه قوس) و نقل قول تاریخی انجام داد, الگو در گالری هنری Dumbarton Oaks در واشنگتن دی سی (1963) ادامه یافت. و مرکز IDS, گروه چندتایی در مینیاپولیس (1973).


لینک کمکی