پاورپوینت بررسی زندگینامه و تحلیل آثار ریچارد جوزف نوترا

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت بررسی زندگینامه و تحلیل آثار ریچارد جوزف نوترا :

پاورپوینت بررسی زندگینامه و تحلیل آثار ریچارد جوزف نوترا
 
بخشی از مطلب
ریچارد جوزف نوترا, (زاده 8 آوریل 1892, وین, اتریش, درگذشته 16 آوریل 1970, ووپرتال, W.Ger.), معمار آمریکایی متولد اتریش شناخته شده برای نقش او در معرفی سبک بین المللی به معماری آمریکایی است.
 
تحصیل در آکادمی فنی, وین, و دانشگاه زوریخ, ناترا, با معمار آلمانی ارich Mendelsohn, در سال 1923 برای یک برنامه ریزی شهری برای حیفا, فلسطین (در حال حاضر در اسرائیل) برنده جایزه شد. نوترا در همان سال به ایالات متحده نقل مکان کرد, به طور خلاصه برای شرکت Holabird و Roche در شیکاگو و Taliesin در بهار سبز, Wis., با فرانک لوید رایت کار می کرد.
 
مهمترین کار اولیه نوترا, خانه لولل, لس آنجلس (1927-29) بود که دارای بالکن های شیشه ای و بالکن های آویزان شده با کابل است و به شکل سبک شبیه به کارهای لو کوربوزیه و لودویگ میس ون دو در در اروپا است. در طول دهه 1930 خانه های خود را در سبک بین المللی طراحی کرد.
 
کوتاه مدت پس از جنگ جهانی دوم, نوترا آثار بسیار قابل توجه خود را ایجاد کرد: خانه کویر کافمن, پالم اسپرینگز, کالیفرنیا (1946-47), و خانه تریامین, سانتا باربارا, کالیفرنیا (1947-48). ظریف و دقیق, این خانه ها نمونه های فوق العاده خوب از سبک بین المللی است. خانه های نترا به دقت در منظره قرار می گیرند که اغلب دارای پاسیو یا حیاط هستند که خارج از منزل به نظر می رسد بخشی از خانه است. او معتقد بود که معماری باید وسیله ای باشد تا انسان را به هماهنگی با طبیعت و با خود تبدیل کند و به ویژه نگران است که خانه هایش منعکس کننده ی نحوه زندگی مالک است.


لینک کمکی