پاورپوینت بررسی آثار والترگروپیوس

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت بررسی آثار والترگروپیوس :

دانلود رایگان پاورپوینت بررسی آثار  والترگروپیوس
 
پاورپوینت بررسی آثار والترگروپیوس
فهرست مطالب
بخش اول:معرفی والترگریپویس وتاریخچه ای اززندگی او
 
بخش دوم:بررسی کارخانه فاگوس
 
بخش سوم:بررسی مدرسه باوهاوس(معرفی,مرحله اول تاسیس,مرحله دوم تکامل مدرسه معماری باوهاوس,مرحله سوم تکامل باوهاوس ,نقش مدرسه,فضاهای معماری مدرسه,اهمیت بنا)
گروپیوس از نو اوری تازه در ساختمان یک کارخانه استفاده کرد . اهمیت کارخانه نمونه ای که گروپیوس در نمایشگاه سال 1914 (ورک بوند)در کلن بنا کرد . مشتمل بر یک تراس سر پوشیده برای رقص یک تالار که ماشین ها در ان نصب شده بودند و گاراژهای بدون در که در پشت بنای اصلی قرار داشتند . بیش از همه چیز در عواملی بود که به ان روحیه تازه ای می داد . قبل از این گروپیوس در کارخانه فاگوس از ساختن  دیوارهای سنگینی که معمولا“دور پله کان ها بنا می گشتند اجتناب کرده بود اما در این کارخانه نمونه دوریی از این سنت معمول به شیوه ای کاملا“تازه صورت گرفت .
بدین معنی که پله کان های مار پیچی ساختمان در محفظه ای شیشه ای ساخته  شده اند . وتجسم حقیقی حرکت در فضا بودند.
 (آلمانی: Bauhaus, به معنی خانه معماری) نام یک مدرسه معماری و هنرهای کاربردی در آلمان بود که از سال 1919 تا 1933 به پرورش هنرمندان پرداخت و نقش مهمی در برقراری پیوند میان طرح و فن ایفا کرد. آموزه‌های آن پیش و پس از انحلال به عنوان نماد مدرنیته شناخته شد و در سالهای بعد نیز پیروانی داشت. این آموزه‌ها جنبش هنری‌ای با همین نام به وجود آورد که از جریانات مهم و تاثیرگذار قرن بیستم محسوب می‌شود.
مدرسه باوهاوس در سه شهر آلمان, در سه دوره زمانی (وایمار از 1919 تا 1925, دسائو از 1925 تا 1932 و برلین از 1932 تا 1933) و تحت مدیریت سه معمار (والتر گروپیوس از 1919 تا 1927, هانس مه یر از 1928 تا 1930 و لودویگ میس ون دروهه از 1930 تا 1933) به فعالیت پرداخت.
و....

 


لینک کمکی