پاورپوینت بررسی سبک معماری دیکانستراکشن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت بررسی سبک معماری دیکانستراکشن :

پاورپوینت رایگان بررسی سبک معماری دیکانستراکشن بخش اول:تعاریف (معنای دیکانستراکشن ,ژاک دریدا,هدف از دیکانستراکشن ,خصوصیات دیکانستراکشن )
 
بخش دوم :آثارمعماران دیکانستراکشن (مرکزهنرهای بصری وکسنتر وکلیسای سال 2000 پیترآیزنمن ,ساختمان مرکزی چیات دی فرانک گهری ,ایستگا ه اتش نشانی وموزه سین سیاتی زاهاحدید,مرکزتلویزیونی چین وکتابخانه عمومی سیاتل رم کولهاس ,موزه رویال اونتاریو دنیل لیپسکند و…)
 
 
 مکتب دیکانستراکشن , که یکی از شاخه های مهم فلسفه پست مدرن محسوب می شود , نقدی به بیشن ساختارگرایی و همچنین تفکر مدرن است . مکتب دیکانستراکشن جزو زیر مجموعه پساساختارگرایی هم محسوب می شود . زیرا اکثر اندیشمندان این مکتب , پرورش یافته دوره ساختارگرایی می باشند . پساساختارگراها منطق گرایی افراطی ساختاری و افراط ساختارگرایان در مورد ساختار را مورد پرسش قرار می دهند . پساساختارگراها معتقدند که (اهمیت و پویایی زبان باید در سیلان و ناپایداری معناها جست و جو گردد )
 
-مکتب فکری دیکانستراکشن توسط ژاک دریدا ( 1930) فیلسوف معاصر فرانسوی , پایه گذاری شد . دریدا با ساختارگراها مخالف است و معتقد است که وقتی ما به دنبال ساختارها هستیم , از متغیرها غافل می مانیم , فرهنگ و شیوه های قومی هر لحظه تغییر می کند , پس روش ساختارگراها نمی تواند صحیح باشد .
 
-در معماری دیکانستراکشن سعی بر این است که برنامه و مشخصات طرح مورد مطالعه وارسی دقیق قرار گیرد . همچنین خود سایت و شرایط فیزیکی و تاریخی آن و محیط اجتماعی و فرهنگی ای که سایت در آن قرار گرفته نیز مورد بازبینی موشکافانه قرار می گیرد . در مرحله بعد تفسیرها و تأویل های مختلف از این مجموعه مطرح می شود . در نهایت کالبد معماری به صورتی طراحی می شود که در عین برآورده نمودن خواسته های عملکردی پروژه , تناقضات و تباینات بین موضوعات اشاره شده در فوق و تفسیرهای مختلف از آن ارائه شود . لذا شکل کالبدی به صورت یک مجموع چند معنایی , ابهام برانگیز , متناقض و متزلزل ارائه می شود , که خود طرح زمینه را برای تفسیر و تأویل بیشتر آماده می کند .


لینک کمکی