پاورپوینت بررسی مکتب معماری دیکانستراکشن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت بررسی مکتب معماری دیکانستراکشن :

پاورپوینت بررسی مکتب معماری دیکانستراکشن 
 
  در معاری دیکانستراکشن سعی بر این باور است  که برنامه  و مشخصات طرح مطالعه  و وارسی دقیق قرارگیرد .
 
 یکی از اولین  و شاخص  ترین  ساختمان های سبک  دیکانستراکشن , مر کز هنرهای بصری و کسنر ( 1989-1982) در شهر  کلمبوس آمریکا است .
 
 در مسابقه ای که درسال 1982   برای طراحی این ساختمان صورت  گرفت , معماران معروفی ازجمله مایکل کریوز , سزار پلی , آرتور  اریکسون  و پیتر آیزنمن  شرکت کردند .
 
 سایت این ساختمان  در قسمت ورودی  اصلی دانشگاه ایالتی  اهابو در سمت  شرق دانشگاه قرار دارد . 
 
عملکرد  بنا , نمایش آثار هنرمندان  و دانشجویان  در آن است .
 
 ساختمان طراحی شده  توسط آیزنمن  به گونه ای بود  که فضای باریک   بین دو ساختمان  موجود درسایت  را شکافته  و در بین  آن دو قرار گرفته بود و تعجب بیشتر  آن که طرح وی به عنوان برنده  اول اعلام شد. 
 
از آن زمان سبکی  در معماری  به نام دیکا نستراکشن  در مجامع بین المللی  معماری  به نام سبک  دیکانستراکشن در مجامع بین المللی معماری مطرح و مورد توجه  قرارگرفت ..
 
 پس از بازنمودن  و شکافتن فضای بین این دو ساختمان  در سایت  , آیزنمن  متوجه   پی های یک بنای قدیمی  شد که مربوط به دانشکده نطامی  بود . این بنا در دهه  پنجاه میلادی  تخریب شده بود  ولی هنوز بخشی از پی های آن  در زیر خاک  در محل سایت  مدفون بود. اگرچه  این ساختمان  دیگر وجود  نداشت . ولی آیزنمن  با وارسی دقیق  سایت متوجه آن شده بود.  
بخش هایی از ساختمان  دانشکده  نظامی   که شبیه یک قلعه نظامی  بود , درقسمت سر در ورودی   ساختمانهای مرکز هنرهای بصری و کسنر بازنمایی و بازسازی شد .
 
و....


لینک کمکی