پاورپوینت تزئینات وابسته به معماری x

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت تزئینات وابسته به معماری x :

دانلودپاورپوینت تزئینات وابسته به معماری x
 
 
 مطلب مفید 
 
هنرمند ایرانی از ابتدای کار و از هنگام بکارگیری آجر که جز مصالح اولیه بنا به شمار می‌رفته, زیباترین نقش‌ها و طرح‌ها را هنگام ایجاد دیوارها و پوشش گنبدها و ایجاد گوشواره‌ها, مقرنس‌ها و طاق‌نماها خلق کرده و در روند تکاملی آن با گره‌چینی, گل‌اندازی, گره‌سازی و آجرکاری شاهکارهای بی‌نظیری را بوجود آورده است.
 
هنگام استفاده از گچ با خلق گچبری‌هایی با نقوش هندسی, گیاهی, حیوانی و انسانی دنیایی بی‌مانند را آفریده و در استفاده از چوب برای پنجر‌ه‌ها و درها با بهره‌گیری از هنرهایی نظیر منبّت, مشبّک, معرّق, کنده‌کاری, خاتم‌سازی و نقاشی روی چوب, اعجازی باور نکردنی را پدید آورده است.
برای تزئین بنا از کاشی‌های یک رنگ, هفت رنگ, معرق, طلایی و یا شیشه و آیینه در اشکال و ابعاد گوناگون, کمک گرفته و دنیایی سرشار از زیبایی و خلاقیت را عرضه کرده است. 
 
 
پاورپوینت تزئینات وابسته به معماری
دید کلی :
پاورپوینت مقاله تزئینات وابسته به معماری
توضیحات کامل :
 
فایل حاضر مقاله ی تزئینات وابسته به معماری به صورت پاورپوینتی در23 اسلاید میباشد که به شکلی تخصصی چیدمان داده شده است در زیر میتوانید اطلاعات بیشتری ذر این زمینه بذست آورید
 
شرح مختصر : شکوه و زیبایی معماری ایرانی به خصوص در دوره اسلامی به تزئینات ان بستگی دارد.این تزئینات در تمامی ادوار اسلامی رواج داشته و در هر دوره ای با امکانات ان روزگاران پیشرفت نموده است.بناهای با قیمانده از دوران اسلامی دارای تزئینات گوناگون است که معرف اهمیت این هنر در ادوار مختلف است.تزئینات معماری توسط ایرانیان تکامل هنری عمده ای یافته است و در بسیاری از کشورهای اسلامی توسط هنرمندان ایرانی بناهایی با تزئینات مختلف انجام گرفته است. خشت و آجر در معماری ایران نه بعنوان ذره ای در مقابل کلان معماری نمود دارد, بلکه چون واحدی است که در معماری می نشیند, کاملتر بگوییم همچون نت است در ساختمان یک موسیقی سمفونیک, یا همچون کلمه است در شعر, غرض مقایسه شعرو موسیقی با معماری نیست بلکه هدف, نمایاندن اهمیت یک عنصر است در معماری. بناهای عهد سلجوقی نیز روشنگر این موضوع است که برآورد کلیه مسائل سازه ای, از قبیل نیروهای کششی, فشاری و حتی برشی با چنان دقتی انجام گرفته که انتقال نیرو در آجرها توانسته موجب ایستایی بنا که نزدیک به ده قرن از ساخت آن می گذرد گردد.
 
پاورپوینت تزئینات وابسته به معماری x
فهرست :
 
تتزئینات در معماری اسلامی
 
مقدمه
 
کاربرد تزئینی آجر
 
آجر پیش بر
 
طاقنما
 
نغول
 
آجرمهری
 
آجر آبساب
 
آجرواکوب و آبمال
 
کاشی یکرنگ
 
کاشی معرق
 
کاشی هفت رنگ
 
کاشی طلائی
 
کاشی با تلفیق آجر
 
کاشی تکرنگ
 
گنبد کبود مراغه
 
کاشی زرین فام
 
کاشی معرق
 
کاشی هفت رنگ
 
مسجد سپهسالار
 
کاشی با تلفیق آجر
 
گچبری
 
مسجد جامع ورامین
 


لینک کمکی