تجزیه و تحلیل فایل معماری هندسی خانه بروجردی‌های کاشان،پاورپوینت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تجزیه و تحلیل فایل معماری هندسی خانه بروجردی‌های کاشان,پاورپوینت :

خانه بروجردی‌ها از آثار تاریخی شهر کاشان است. این بنا در محله سلطان میراحمد واقع است و در نیمه دوم قرن 13 هجری و در زمان قاجار ساخته شده و تحت شماره 1083 در تجزیه و تحلیل فایل معماری هندسی خانه بروجردی‌های کاشان,پاورپوینت
فهرست آثار ملی کشور ثبت شده‌است. این خانه با بادگیرهای قرینه هلالی شکل زیبایی بر بام تالار و کلاه فرنگی روی آن یکی از زیباترین جلوه‌های معماری ایرانی را به معرض نمایش می‌گذارد. به طوری که در کتیبه چهار طرف تالار آن آمده است, ساخت بنا به سال 1292 ه-ق بازمی‌گردد.

نقاشی‌های ارزنده و گچ‌بری‌های این خانه, زیر نظر صنیع الملک, نقاش بزرگ ایران و عموی کمال الملک اجرا شده‌است. صاحب این خانه, حاج سید مهدی نطنزی از بازرگان‌های نطنزی مقیم کاشان و معمار آن استاد علی مریم کاشانی بوده‌است. وی به خاطر سفرهای زیادی که به شهر بروجرد داشته به بروجردی معروف شده. وی عاشق دختر سید جعفر طباطبایی یکی از بزرگترین تاجران فرش آن زمان می‌شود و طباطبایی نیز برای رضایت دادن نسبت به ازدواجشان شرطی می‌گذارد. او که در خانه بسیار زیبایی که اکنون با نام خانه طباطبایی‌ها شناخته می‌شود زندگی می‌کرده و به سید مهدی می‌گوید که باید خانه‌ای همچون خانه من بسازی تا دخترم را به همسریت در بیاورم. سید مهدی نیز قبول می‌کند و بعد از 7 سال که ساخت حیاط اندرونی به پایان می‌رسد در خانه ساکن شده و بعد از 11 سال تالار اصلی نیز تکمیل می‌شود. خانه بروجردی اکنون محل اداره میراث فرهنگی کاشان است.

 

 دانلود پاورپوینت بررسی هندسی خانه بروجردی‌های کاشان

در این بخش *پاورپوینت بررسی هندسی خانه بروجردی‌های کاشان* در 116 اسلاید
برای دانلود قرار داده شده است.
 


لینک کمکی