بررسی نورمن فاستر پاورپوینت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بررسی نورمن فاستر پاورپوینت :

دانلود پاورپوینت با موضوع نورمن فاستر
 
 
بخشی از مطالب:
 
 
نورمن رابرت فاستر معمار اهل بریتانیا است.
شهرت او بیشتر به خاطر طرح گنبد مجلس ملی آلمان در برلین و بنای مشهور به (خیارشور) در لندن فراگیر شد. 
“ما در دورانی زندگی می کنیم که ویژگی اصلی آن رویارویی و تضاد با پیمان کاران وبساز بفروش ها و حتی خود کارفرما است.یعنی کسانی که دقیقا می دانند که با ساخت و ساز در مدت زمانی کوتاه چه سودهایی به دست می آورند .بدین لحاظ هیچ گاه از واژه "معماری" استفاده نمی کردیم. در این شرایط توجه به خودمان هم اهمیت ویژه ای داشت.ولی توانستیم این کار را انجام دهیم و با توجه به مسائلی غیر از معماری نشان دادیم که نه تنها می توان با کمترین هزینه ساخت و ساز کرد.بلکه با استفاده از فنون پیش ساختگی نیز می توان این کار را در کمترین زمان انجام داد.در نتیجه با درک اینکه موضوع تغییر کاربری برای اغلب کارفرماها اهمیت دارد توانستیم فضایی با بیشترین انعظاف پذیری به وجود آوریم. برای آنکه بتوانیم یا خلاقیت کامل به این نیازها پاسخ دهیم باید از روش ها و چارچوب های سنتی خود فاصله گرفته و حقایق اطرافمان را با دقت بیشتری مورد توجه قرار می دادیم. علاوه بر آن باید کار فرما را به حضور بیشتر در روند طراحی تشویق کرده و آنها را به افراد فعالی تبدیل می کردیم تا از این طریق مسئولیت شکل گیری طرح و پیشرفت کار را بر عهده ی آنها بگذاریم . از این رو در بیشتر پروژه های دفتر ما واژه ی " معماری معماران " واژه ای است که هیچ معنا و ارزشی ندارد.|”
 
این مواردی است که فاستر هنگام صحبت در مورد شروع زندگی حرفه ای خود بیان می کند.
 
 
 
مرکز هنرهای تجسمی سانزبوری
 
این بنا یک ساختمان الحاقی به دانشگاه لاسدون است.
 
به نظر میرسد فاستر در این پروزه سعی کرده ارزش های نمادین سازه ی نمایان را مورد توجه قرار دهد.ترکیب بندی این ساختمان طوری است که اسکلت فلزی آن در امتداد نمای طویل تر پنهان شده و تنها در نماهای جانبی آن به صورت نمایان به کار رفته است.نمایی که روابط فنی و سازه ای و ترکیب بندی کل مجموعه را به تصویر میکشد.ضخامت 2.4 متری خرپاهای  این بنا امکان استفاده از این فضا را بدون هیچ گونه مانعی فراهم آورده است.
 
موضوع مهم دیگر اینکه صفحات پوشش دهنده نمای ساختمان نیز به عنوان قسمتی از معماری آن عمل میکند.صفحات جانبی به کاررفته در این نماها با سیلیکون درزگیری شده و بدون استفاده از عنصر عمودی دیگری امکان دید از داخل ساختمان به فضای بیرون را فراهم کرده است.پانل های به کار رفته در نماهای طولی و پشت بام از شیشه مات یا شفاف و شبکه های توری فلزی ساخته شده اند.که این پانل ها به راحتی قابل تعویض هستند.
 
 
 
 


لینک کمکی