بررسی نگاهی برکارنامه ی فرانک اُ.گهری پاورپوینت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بررسی نگاهی برکارنامه ی فرانک اُ.گهری پاورپوینت :

دانلود پاورپوینت با موضوع نگاهی برکارنامه ی فرانک اُ.گهری
 
 
 بخشی از مطالب:
فرانک اوون گِری  معمار مشهور معاصر آمریکایی کانادایی‌تبار است. 
 
    وی در  تاریخ 28 فوریه سال 1929 میلادی در شهر تورنتو ایالت اُنتاریو در کشور کانادا متولد شد.
 
    فرانک در یک خوانواده ی یهودی لهستانی رشد می نماید.
 
    پدری راننده ی ماشین های سنگین و مادری عاشق موسیقی...
 
 
 
    نام مذهبی اش ابراهیم بود اما بعدها در مدرسه به خاطر علاقه اش به کشیدن ماهی این لقب را به او دادند و البته نمود آن را می توان  به خوبی در بسیاری از طرح های او مشاهده نمود.
 
    بلافاصله پس از جنگ دوم جهانی کانادا را ترک کرد و با خانواده اش در لوس آنجلس اقامت گزید, آن هم نه در یک خانه ی ویلایی واقع در حومه سرسبز شهر بلکه این بار در مرکز شهری با تراکم جمعیت بالا...
 
    چندی بعد به کالیفرنیا مهاجرت می کند ودر آنجا با سینمای درخشان هالیوود آشنا می گردد. و در همانجاست که نام خوانوادگی خود را از گلدبرگ به گهری تغییر می دهد.
 
        در سال 1952 در سن 23 سالگی با خانم آنیتا اسنایدر آشنا شد و از او خواستگاری نمود و این ابتدای مسیر پیشرفت و ترقی این زوج جوان بود , چرا که با هم زمینه ی ورود به دانشگاه را  برای وی فراهم نمودند و بدین طریق گهری توفیق یافت که در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ثبت نام نماید.
 
    او در ابتدا هنر را انتخاب نمود سپس با تغییر رشته تحصیلی در سال 1954 در معماری فارغ التحصیل شد. او از شاگردان ویلیام پریرا است.
 
   در سال 1956 م در دانشگاه هاروارد به تحصیل در رشته برنامه‌ریزی شهری پرداخت و هم‌زمان در دفتر ویکتور گروئن مشغول به کار شد.
 
 


لینک کمکی