بررسی معماری اکوتک معماری سبز و هم مسیر طبیعت پاورپوینت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بررسی معماری اکوتک معماری سبز و هم مسیر طبیعت پاورپوینت :

دانلود بررسی معماری اکوتک معماری سبز و هم مسیر طبیعت پاورپوینت
 
 
کاربرد روز افزون و گریز ناپذیر تکنولوژی صنعتی و سپس تکنولوژی الکترونیک موجب شد که گروهی از معماران و شهرسازان در پی یافتن راه حلهایی برای آشتی دادن تکنولوژی پیچیده با طراحی و مسائل محیطی باشند . به همین سبب کاربرد تکنولوژی پیچیده وکم توجهی به مسائل محیطی درطراحی و احداث فضاهای معماری و شهری چندان دوام نیاورد و به ویژه پس از مسئله بحران انرژی , موضوع هماهنگ سازی فضای معماری با محیط طبیعی مورد توجه قرارگرفت و معماری اکوتک به تدریج جایگزین معماری های تک گردید .
 
نحوه و چگونگی استفاده از تکنولوژی بالا در هماهنگی با محیط طبیعی در همه انواع بناها یکسان نبوده و نخواهد بود , در برخی بناهای مهم و شاخص معماری و شهری , گاه از آخرین ابداعات فنی استفاده می شود به گونه ای که به نظر می رسد استفاده از آن روشها برای کشورهای در حال توسعه در دوره معاصر چندان مقدور نیست , اما تجربیات کشورهای اروپائی در برخی از زمینه ها به ویژه درمورد بعضی از بناهای کوچک مانند واحدهای مسکونی می تواند بسیار سودمند باشد .
 
 بخشی از مطلب 
 
اکوتک : در لغت به معنی سازگار با محیط زیست است
 
و در ساختمان به معنی معماری با استفاده از تکنولوژی روز
 
کاربرد روز افزون و گریز ناپذیر تکنولوژی صنعتی و سپس تکنولوژی الکترونیک موجب شد که گروهی از معماران و شهرسازان در پی یافتن راه حلهایی برای آشتی دادن تکنولوژی پیچیده با طراحی و مسائل محیطی باشند.
 
به همرا آلبوم عکس معماری های به سبک اکوتک
 


لینک کمکی