بررسی سبک های نئوکلاسیک -معماری دیکانستراکشن - معماری فولدینگ پاورپوینت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بررسی سبک های نئوکلاسیک -معماری دیکانستراکشن - معماری فولدینگ پاورپوینت :

دانلود بررسی سبک های نئوکلاسیک -معماری دیکانستراکشن - معماری فولدینگ پاورپوینت
 
 
معماری نئوکلاسیک حدوداً از نیمه دوم قرن هجدهم تا نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی در اروپا رواج داشت در سبک معماری نوکلاسیسیسم در خالص‌ترین شکل از عصر کلاسیک, اصول ویتروویوسی و معمار ایتالیایی آندریا پالادیو الهام گرفته شده است. در معماری نئوکلاسیک تأثیر بر دیوار است و برای هر کدام از قسمت‌های مختلف شخصیت جداگانه‌ای در نظر می‌گیرد. این سبک هم در جزییاتش به عنوان واکنشی در برابر تزیینات سبک روکوکو و هم در فرمول معماریش به عنوان نتیجه سنتی سازی ویژگی‌های باروک پسین تجلی می‌یابد. امروزه معماری نئو کلاسیک در بناهای معاصر به عنوان معماری کلاسیک جدید شناخته می‌شود.[1] اولین سبک معماری غربی در زمان سلطنت ناصرالدین شاه به سبب سفرهای مکرر وی به فرنگ در نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی به عنوان نمادی از تجدد وارد ایران شد و معماری ایران را تحت تاثیر خود قرار داد
 
 
 بخشی از مطلب 
 
 
فلسفه و تمدن گذشته اروپا و همچنین ایران و آثارآن درمعماری, طی سالیان دراز دارای وجوهی بود که قابل اعتنا ودر مواردی برجسته تر از مشابه آن در عصر حاضر بوده است.حتی معماری کلاسیک اروپا در کلیه دوره های تاریخی مغرب زمین مطرح بوده است. لذا بعد از یک بی توجهی تقریباً 50 ساله به دلیل ظهور سبک های مدرن وپسامدرن , سبک کلاسیک بصورت یک سبک مهم مطرح شد و به ادعای طرفداران این سبک می توانست پاسخگوی نیازهای روزمره ایشان باشد. این سبک به نام نئوکلاسیک (کلاسیک نو) مطرح گردید.
 
 معماران سبک نئوکلاسیک , معماری کلاسیک را معماری لایزال و فارغ از زمان می دانستند و اصول این معماری همانند نظم , تناسب , تقارن , هماهنگی و کمال را اصولی جاودانه می دانستند. نماد شاخص معماری کلاسیک معبد پارتنون در آتن یونان است. به این جهت که ضمن سادگی , تماماً بر اساس اصول ریاضی و تناسبات هندسی طراحی شده است.
این معماری نسبت به سایر سبک های معماری از مبانی فلسفی و نظری پیچیده تری برخوردار است
.دیکانستراکشن در لغت به معنای ساختار زدائی , شالوده شکنی , نوسازی , بازسازی و بن فکنی است.


لینک کمکی